X
GO
da-DKkl-GL
SIK
Kontakt til lokalafdelinger
Adresser, telefonnumre og e-mail • Åbningstider • Det lokale kontingent • Formand • Indmeldelsesblanket • Lokalafdelingens vedtægter • Totalliste over lokalafdelingsbestyrelser • Vær opmærksom på, at PBS-gebyr på 5 kr. ikke er indregnet i kontingentet.

• Arbejdsmateriale: ARBEJDSGANGSBESKRIVELSER og BLANKETTER - kan hentes nederst på denne side (for brugere med login-adgang)
AASIAAT
Suulunnguup Aqq. 21B, Postboks 139, 3950 Aasiaat
Tlf. 89 27 32 / Fax 89 24 53
E-mail: asipaasiaat@gmail.com
Kontorets åbningstider: Mandag til fredag kl. 10.00 – 15.00
Formand: Qujana Fleischer
Månedligt medlemskontingent: 310 kr.
ALLUITSUP PAA
B-820, 3919 Alluitsup Paa
Mobilltf. 49 28 91
E-mail: alluitsuppaa@sip.gl
Formand: Ánásse Kleist Karolussen
Månedligt medlemskontingent: 220 kr.

IKERASAK
B-1452 Ikerasak, 3961 Uummannaq
Tlf. 95 50 88
E-mail: ikerasak@sip.gl
Formand: Laura Markussen
Månedligt medlemskontingent: 245 kr.
ILULISSAT
Illumiut 57, Postboks 93, 3952 Ilulissat
Tlf. 94 32 23

E-mail: ilulissat@sip.gl
Kontorets åbningstider: Mandag, tirsdag og torsdag, fredag kl. 09.00 – 15.00. Onsdag lukket.
Formand: Else Jonna Villadsen
Månedligt medlemskontingent: 280 kr.
ITTOQQORTOORMIIT
B-432 Postboks 5, 3980 Ittoqqortoormiit
Tlf.
E-mail: ittoqqortoormiit@sip.gl
Formand: Josefine Madsen
Månedligt medlemskontingent: 270 kr.
KANGAAMIUT
Kangaamiut, Suffiap Aqq. B-515, 3912 Maniitsoq
Mobil 54 77 59 (formand) / Fax 81 95 58
E-mail: kangaamiut@sip.gl
Kontorets åbningstider:
Mandag og torsdag kl. 14.00 – 15.00
Formand: Ulrik Lyberth
Månedligt medlemskontingent: 210 kr.
KANGAATSIAQ
B-405 Postboks 533, 3955 Kangaatsiaq
Tlf.
87 11 54 / Mobil 29 17 43
E-mail: kangaatsiaq@sip.gl
Kontorets åbningstider: Mandag, onsdag og fredag kl. 10.00 – 14.00
Formand: Sakarias Siegstad
Månedligt medlemskontingent: 290 kr.
KANGERLUSSUAQ
B-666 Postboks 14, 3910 Kangerlussuaq
Tlf.
E-mail: kangerlussuaq@sip.gl
Formand:
Ane Gudmundsson
Månedligt medlemskontingent: 245 kr.
MANIITSOQ
Ivissuit 2, Postboks 73, 3912 Maniitsoq
Tlf. 81 34 10 / Fax 81 21 56

E-mail: maniitsoq@sip.gl
Kontorets åbningstider:
Mandag til fredag kl. 08.00 – 15.00
Formand: Elisabeth L. Hansen
Månedligt medlemskontingent: 280 kr.
NANORTALIK
Tuapangmiut B-525 Postboks 91, 3922 Nanortalik
Tlf. 61 30 35 / Mobil 27 65 70 / Fax 61 37 09

E-mail: nanortalik@sip.gl
Kontorets åbningstid:
Torsdag kl. 10.00 – 14.00
Formand: Otto Lundblad

Månedligt medlemskontingent: 275 kr.
NARSAQ
Sarqánguaqvej B-7 Postboks 55, 3921 Narsaq
Tlf. 66 16 22 / Fax 66 17 65

E-mail: narsaq@sip.gl
Formand:
Mattaaraq Egede
Månedligt medlemskontingent: 300 kr.
NARSARSUAQ
B-33, Annex, Postboks 50, 3923 Narsarsuaq
Tlf.  66 52 31

E-mail: narsarsuaq@sip.gl
Formand:
Helene Frederiksen
Månedligt medlemskontingent: 210 kr.
NUUK
Issortarfimmut 11, Postboks 137, 3900 Nuuk
Tlf. 32 21 33/ Mobil 55 17 40

E-mail: nuuk@sip.gl
Kontorets åbningstider:
Mandag til fredag kl. 09.00 – 14.00
Formand: Josef Therkildsen

Månedligt medlemskontingent: 305 kr.
PAAMIUT
Danmarksvej B 120, Postboks 182, 3940 Paamiut
Mobiltllf. 28 18 50 / fax 68 13 97
E-mail: paamiut@sip.gl
Kontorets åbningstider: Tirsdag og torsdag, kl. 11.00 - 13.00.
Formand: Pavia Rachlev Møller
Månedligt medlemskontingent: 250 kr.

Blanket for valg af tillidsrepræsentant

Liste over alle SIP-bestyrelser

Ved ændringer udfyldes blanket 04: "Blanket til meddelelse af SIP-bestyrelse".

Standardvedtægter for SIP'erne

Disse vedtægter er normalvedtægter gældende for alle lokalafdelinger, vedtaget i forbundets kongres.

QAANAAQ
B-163, Postboks 67, 3971 Qaanaaq
Tlf. 97 13 50 / Fax 97 13 51
E-mail: qaanaaq@sip.gl
Formand: Pouline Kleist

Månedligt medlemskontingent: 250 kr.
QAQORTOQ
Augo Lyngesvej B 1050, Postboks 29, 3920, Qaqortoq
Tlf. 64 24 42 / Mobil 49 32 06

E-mail: qaqortoq@sip.gl
Kontorets åbningstider: Tirsdag
kl. 12.00 – 14.00, torsdag kl. 13.00 – 15.00. I de øvrige dage kan henvendelser ske på mobil 49 32 06.
Formand: Jakob G-Motzfeldt

Månedligt medlemskontingent: 275 kr.
QASIGIANNGUIT
Gl. Kirkevej 7, Postboks 38, 3951 Qasigiannguit 
Tlf. 91 14 48 / Mobil 23 14 48 / Mobil 54 57 47 (formand)
E-mail: qasigiannguit@sip.gl

Kontorets åbningstid: Torsdag kl. 12.00 – 15.00
Formand: Henny Hansen

Månedligt medlemskontingent: 310 kr.
QEQERTARSUAQ
Jakob Danielsenip Aqq. 23, Postboks 95, 3953 Qeqertarsuaq 
Tlf. 92 14 23 / Mobil 23 04 23 (formand) / Fax 92 13 32 
E-mail: qeqertarsuaq@sip.gl

Kontorets åbningstider: Mandag kl. 12.00 - 14.00, onsdag kl. 10.00 - 14.00, fredag kl. 12.00 - 14.00
Formand: Anda Kristiansen
Månedligt medlemskontingent: 240 kr.
QEQERTARSUATSIAAT
Qeqertarsuatsiaat, 3900 Nuuk
Har ingen kontor, men henvendelser kan ske til mobiltlf. 25 17 63
E-mail: qeqertarsuatsiaat@sip.gl
Formand:
Anda Nathanielsen
Månedligt medlemskontingent: 220 kr.
SAQQAQ
B-1577, Saqqaq, 3952 Ilulissat
Mobil 27 04 59
E-mail: saqqaq@sip.gl
Kontorets åbningstid: Torsdag kl. 12.00 – 13.00

Formand: Marianne Jensen
Månedligt medlemskontingent: 250 kr.
SISIMIUT
Kaaleeqqap Aqq. 14, Postboks 56, 3911 Sisimiut
Tlf. 86 42 45 / Mobil 52 73 08 / Fax 86 49 45 
E-mail:
sps@sps-sisimiut.gl
Kontorets åbningstider: Mandag til onsdag og fredag kl. 09.00 – 15.00. Torsdag lukket.
Formand: Jens Johansen

Månedligt medlemskontingent: 315 kr.
TASIILAQ
Tsittamut B 575, Postboks 51, 3913 Tasiilaq
Tlf. 98 12 08 / Fax 98 14 51 / Mobil 25 53 55 (formand)
E-mail: tasiilaq@sip.gl
Kontorets åbningstider:
Mandag, fredag kl. 10.00 – 14.00
Formand: Dorthe Nuko

Månedligt medlemskontingent: 250 kr.
UPERNAVIK
Aqqusinertaaq B-221, Postboks 87, 3962 Upernavik
Tlf. 96 19 60 / Mobil 53 23 20 (SIP) / Mobil 59 08 40 (formand) / Fax 96 20 20 
E-mail: upernavik@sip.gl
Kontorets åbningstider: Mandag til fredag kl. 9.00 – 15.00
Formand: Pavia Johnsen
Månedligt medlemskontingent: 275 kr.
UUMMANNAQ
Sanatoriamut B-725, Boks 24, 3961 Uummannaq 
Tlf. 95 10 47 / Fax 95 14 27 / Mobil
54 95 47
e-mail: uummannaq@sip.gl
Kontorets åbningstider:
Mandag til fredag kl. 09.00 – 15.00
Formand: Jokum Zeeb

Månedligt medlemskontingent: 270 kr.