X
GO
da-DKkl-GL
SIP-kontakter
Kontaktoplysninger på adresse, telefon, e-mail, det lokale kontingent og formand. Hent her indmeldelsesblanket, lokalafdelingens vedtægter og en totalliste over lokalafdelingsbestyrelser. Vi skal gøre opmærksom på, at PBS-gebyr på 5 kroner ikke er indregnet i kontingentet.
Aasiaat
Suulunnguup Aqq. 21B, Postboks 139, 3950 Aasiaat
Tlf. 892732 / Fax 892453
E-mail: asipaasiaat@gmail.com
Kontorets åbningstider: Mandag til fredag kl. 10.00 – 15.00
Formand: Qujana Fleischer
Månedligt medlemskontingent: 310 kr.
Alluitsup Paa
B-820, 3919 Alluitsup Paa
Tlf. 619077 / Fax 619191
E-mail: alluitsuppaa@sip.gl
Formand: Ánásse Kleist Karolussen
Månedligt medlemskontingent: 220 kr.

Ikerasak
B-1452 Ikerasak, 3961 Uummannaq
Tlf. 95 50 88
E-mail: ikerasak@sip.gl
Formand: Laura Markussen
Månedligt medlemskontingent: 245 kr.
Ilulissat
Illumiut 57, Postboks 93, 3952 Ilulissat
Tlf. 943223 / Fax 94 46 40
 
E-mail: ilulissat@sip.gl
Kontorets åbningstider: Mandag, tirsdag og torsdag, fredag kl. 09.00 – 15.00 (lukket om onsdagen)
Formand: Else Jonna Villadsen
Månedligt medlemskontingent: 280 kr.
Ittoqqortoormiit
B-432 Postboks 5, 3980 Ittoqqortoormiit
Tlf.
E-mail: ittoqqortoormiit@sip.gl
Formand: Josefine Madsen
Månedligt medlemskontingent: 270 kr.
Kangaamiut
Kangaamiut, Suffiap Aqq. B-515, 3912 Maniitsoq
Tlf. 817221
/ Mobil 293912 / Mobil 547759 (formand) / Fax 819558
E-mail: kangaamiut@sip.gl
Kontorets åbningstider:
Mandag og torsdag kl. 14.00 – 15.00
Formand: Ulrik Lyberth
Månedligt medlemskontingent: 210 kr.
Kangaatsiaq
B-405 Postboks 533, 3955 Kangaatsiaq
Tlf.
871154 / Mobil 291743
E-mail: kangaatsiaq@sip.gl
Kontorets åbningstider: Mandag, onsdag og fredag kl. 10.00 – 14.00
Formand: Sakarias Siegstad
Månedligt medlemskontingent: 290 kr.
Kangerlussuaq
B-666 Postboks 14, 3910 Kangerlussuaq
Tlf.
E-mail: kangerlussuaq@sip.gl
Formand:
Ane Gudmundsson
Månedligt medlemskontingent: 245 kr.
Maniitsoq
Ivissuit 2, Postboks 73, 3912 Maniitsoq
Tlf. 813410 / Fax 812156

E-mail: maniitsoq@sip.gl
Kontorets åbningstider:
Mandag til fredag kl. 08.00 – 15.00
Formand: Elisabeth L. Hansen
Månedligt medlemskontingent: 280 kr.
Nanortalik
Tuapangmiut B-525 Postboks 91, 3922 Nanortalik
Tlf. 613035 / Mobil 276570 / Fax 613709

E-mail: nanortalik@sip.gl
Kontorets åbningstid:
Torsdag kl. 10.00 – 14.00
Formand: Otto Lundblad

Månedligt medlemskontingent: 275 kr.
Narsaq
Sarqánguaqvej B-7 Postboks 55, 3921 Narsaq
Tlf. 661622 / Fax 661765

E-mail: narsaq@sip.gl
Formand: Helga Egede Godtfredsen

Månedligt medlemskontingent: 300 kr.
Narsarsuaq
B-33, Annex, Postboks 50, 3923 Narsarsuaq
Tlf.  665231

E-mail: narsarsuaq@sip.gl
Formand:
Helene Frederiksen
Månedligt medlemskontingent: 210 kr.
Nuuk
Issortarfimmut 11, Postboks 137, 3900 Nuuk
Tlf. 321740 / Mobil 551740

E-mail: nuuk@sip.gl
Kontorets åbningstider:
Mandag til fredag kl. 09.00 – 15.00
Formand: Josef Therkildsen

Månedligt medlemskontingent: 305 kr.
Paamiut
Postboks 182, 3940 Paamiut
Tlf. 681397 / Fax 681309
E-mail: paamiut@sip.gl
Formand: Pavia Rachlev Møller
Månedligt medlemskontingent: 250 kr.

 

"SIK Nyhedsbrev"

Som supplement til hjemmesiden vil SIK's sekretariat udsende et nyhedsbrev til lokalafdelingerne, klubberne og tillidsrepræsentanterne flere gange om året. Her vil der være orientering og servicemeddelelser om aktiviteter omkring forbundet og lokalafdelingerne. Hent her de enkelte udgaver af nyhedsbrevet:

► "SIK-mit Nutaarsiassat / Nyhedsbrev fra SIK" nr. 1-2017
"SIK-mit Nutaarsiassat / Nyhedsbrev fra SIK" nr. 2-2017
"SIK-mit Nutaarsiassat / Nyhedsbrev fra SIK" nr. 3-2017
"SIK-mit Nutaarsiassat / Nyhedsbrev fra SIK" nr. 1-2018
"SIK-mit Nutaarsiassar / Nyhedsbrev fra SIK" nr. 2-2018
"SIK-mit Nutaarsiassar / Nyhedsbrev fra SIK" nr. 3-2018

Liste over alle SIP-bestyrelser

► Klik her for at hente den seneste version af bestyrelseslisten
Kontakt venligst SIK på tlf. 32 21 33 eller e-mailadressen sik@sik.gl for ændringer og rettelser.

Qaanaaq
B-163, Postboks 67, 3971 Qaanaaq
Tlf. 971350 / Fax 971351
E-mail: qaanaaq@sip.gl
Formand: Pouline Kleist

Månedligt medlemskontingent: 250 kr.
Qaqortoq
Augo Lyngesvej B 1050, Postboks 29, 3920, Qaqortoq
Tlf. 642442 / Mobil 493206 / Fax 641231

E-mail: qaqortoq@sip.gl
Kontorets åbningstider:
Mandag, tirsdag og torsdag, fredag kl. 10.00 – 14.00 (lukket om onsdagen)
Formand: Jakob G-Motzfeldt

Månedligt medlemskontingent: 275 kr.
Qasigiannguit
Gl. Kirkevej 7, Postboks 38, 3951 Qasigiannguit 
Tlf. 911448 / Mobil 231448 / Mobil 545747 (formand) / Fax 911443 
E-mail: qasigiannguit@sip.gl

Kontorets åbningstid: Torsdag kl. 12.00 – 15.00
Formand: Henny Hansen

Månedligt medlemskontingent: 310 kr.
Qeqertarsuaq
Jakob Danielsenip Aqq. 23, Postboks 95, 3953 Qeqertarsuaq 
Tlf. 921423 / Mobil 230423 (formand) / Fax 921332 
E-mail: qeqertarsuaq@sip.gl

Kontorets åbningstider: Mandag kl. 12.00 - 14.00, onsdag kl. 10.00 - 14.00, fredag kl. 12.00 - 14.00
Formand: Anda Kristiansen
Månedligt medlemskontingent: 240 kr.
Qeqertarsuatsiaat
Qeqertarsuatsiaat, 3900 Nuuk
Har ingen kontor, men henvendelser kan ske til mobiltlf. 251763
E-mail: qeqertarsuatsiaat@sip.gl
Formand: Ingvar Motzfeldt

Månedligt medlemskontingent: 220 kr.
Saqqaq
B-1577, Saqqaq, 3952 Ilulissat
Tlf. 948056 / Mobil 232867
E-mail: saqqaq@sip.gl
Kontorets åbningstid: Torsdag kl. 12.00 – 13.00

Formand: Aka Kristiansen
Månedligt medlemskontingent: 250 kr.
Sisimiut
Kaaleeqqap Aqq. 14, Postboks 56, 3911 Sisimiut
Tlf. 864245 / Mobil 527308 / Fax 864945 
E-mail:
sps@sps-sisimiut.gl
Kontorets åbningstider: Mandag til onsdag og fredag kl. 09.00 – 15.00 (lukket om torsdagen)
Formand: Jens Johansen

Månedligt medlemskontingent: 315 kr.
Tasiilaq
Tsittamut B 575, Postboks 51, 3913 Tasiilaq
Tlf. 981208 / Fax 981451
E-mail: tasiilaq@sip.gl
Kontorets åbningstider:
Mandag, fredag kl. 10.00 – 14.00
Formand: Tobias Bâjare

Månedligt medlemskontingent: 250 kr.
Upernavik
Aqqusinertaaq B-22, Postboks 87, 3962 Upernavik
T
Tlf. 961960 / Mobil 532320 (SIP) / Mobil 590840 (formand) / Fax 962020 
E-mail: upernavik@sip.gl
Kontorets åbningstider: Mandag og fredag kl. 10.00 – 14.00
Formand: Pavia Johnsen
Månedligt medlemskontingent: 275 kr.
Uummannaq
Sanatoriamut B-725, Boks 24, 3961 Uummannaq 
Tlf. 951047 / Fax 951427 
e-mail: uummannaq@sip.gl
Kontorets åbningstider:
Mandag til fredag kl. 09.00 – 15.00
Formand: Jokum Zeeb

Månedligt medlemskontingent: 270 kr.