X
GO
da-DKkl-GL
Medarbejdere på forbundets sekretariat

 

Adresse: SIK, Issortarfimmut 11, Postboks 9, 3900 Nuuk
Tlf.: +299 32 21 33 Fax: +299 32 49 39
e-mail sik@sik.gl

Kontorets åbningstider: Fra mandag til fredag fra kl. 9.00 til kl. 14.00. Telefonen er åben indenfor samme tid.

Bjarne Petersen

Sekretariatschef
Telefon direkte: +299 34 93 15 
E-mail: bj@sik.gl
Arbejdsområde: Chef for SIK’s sekretariat. Juridisk rådgivning.

Estrella Mølgaard Thomsen

Formandssekretær
Telefon direkte: +299 34 93 18 
E-mail: estrella@sik.gl
Arbejdsområde: Hovedbestyrelse, ledelse og SIK Ungdom.

Dorthe Stoiberg

Økonomiansvarlig
Telefon direkte: +299 34 93 24 
E-mail: dorthe@sik.gl
Arbejdsområde: Økonomi og regnskab.

Tina L. Nielsen

Bogholder
Telefon direkte: +299 34 93 25
E-mail: tln@sik.gl
Arbejdsområde: Økonomi og regnskab.
 

Gudrun Berthelsen

Kontorfuldmægtig
Telefon direkte: +299 34 93 29
E-mail: gudrun@sik.gl
Arbejdsområde:
Socialfondene.

 

Poul Olsen

Konsulent
Telefon direkte: +299 34 93 23 
E-mail: poul@sik.gl
Arbejdsområde: Personsager (cpr. 08-15). Kontakt til lokalafdelinger og tillidsrepræsentanter på arbejdspladser placeret i Qaasuitsup Kommunia.

Inge Lennert

Kontorfuldmægtig
Telefon direkte +299 34 93 14
E-mail: il@sik.gl
Arbejdsområde: Reception. Feriefonden.

 

 

 

Riikki Biilmann

Overenskomstkonsulent
Telefon direkte: +299 34 93 27
E-mail: riikki@sik.gl
Arbejdsområde: Overenskomster og aftaler.

Inger H. Larsen

Konsulent
Telefon direkte: +299 34 93 11
E-mail: ihl@sik.gl
Arbejdsområde: Oplysnings- og Uddannelsesfonden. Feriefonden. Kursusadministration. Sekretær for næstformand og sekretariatshef.

Dorthe Kristiansen

Konsulent
Telefon direkte: +299 34 93 28 
E-mail: dokr@sik.gl
Arbejdsområde: Personsager (cpr. 16-24). 
Kontakt til lokalafdelinger og tillidsrepræsentanter på arbejdspladser placeret i Kommuneqarfik Sermersooq.

Nina Fleischer

Praktikant
Telefon direkte: +299 34 93 13
E-mail: nina@sik.gl

Dana Dahl

Kontorfuldmægtig
Telefon direkte: +299 34 93 17
E-mail: dana@sik.gl
Arbejdsområde: Socialfondene. (Er på barselsorlov)

Sofie Svendsen

Konsulent
Telefon direkte: +299 34 93 19 
E-mail: sofie@sik.gl
Arbejdsområde: Personsager (cpr. 01-07). 
Kontakt til lokalafdelinger og tillidsrepræsentanter på arbejdspladser placeret i Qeqqata Kommunia.

Erna Thomsen

Konsulent
Telefon direkte: +299 34 93 16 
E-mail: erth@sik.gl
Arbejdsområde: Personsager (cpr. 25-31). Kontakt til lokalafdelinger og tillidsrepræsentanter på arbejdspladser placeret i Kommune Kujalleq.