X
GO
da-DKkl-GL
SIK's sekretariat


Adresse: SIK, Issortarfimmut 11, Postboks 9, 3900 Nuuk
Tlf.: +299 32 21 33 Fax: +299 32 49 39
e-mail sik@sik.gl
www.sik.gl

Kontorets åbningstider: Mandag, tirsdag, torsdag og fredag fra kl. 9.00 til kl. 14.00. Onsdag er der lukket for telefoniske og personlige henvendelser.

Bjarne Petersen

Sekretariatschef
Telefon direkte: +299 34 93 15 
E-mail: bj@sik.gl
Arbejdsområde: Chef for SIK’s sekretariat. Juridisk rådgivning.

Estrella Mølgaard Thomsen

Formandssekretær
Telefon direkte: +299 34 93 18 
E-mail: estrella@sik.gl
Arbejdsområde: Hovedbestyrelse, Forretningsudvalget.

Dorthe Stoiberg

Økonomiansvarlig
Telefon direkte: +299 34 93 24 
E-mail: dorthe@sik.gl
Arbejdsområde: Økonomi og regnskab.

Tina L. Nielsen

Bogholder
Telefon direkte: +299 34 93 25
E-mail: tln@sik.gl
Arbejdsområde: Økonomi og regnskab.
 

Sofie Svendsen

Konsulent
Telefon direkte: +299 34 93 19 
E-mail: sofie@sik.gl
Arbejdsområde: Personsager cpr. 01-10. Kontakt til lokalafdelinger og tillidsrepræsentanter på arbejdspladser i Qeqqata Kommunia og Avannaata Kommunia.

Inger Heilmann Larsen

Konsulent
Telefon direkte: +299 34 93 11
E-mail: ihl@sik.gl
Arbejdsområde: Oplysnings- og Uddannelsesfonden. Feriefonden. Kursusadministration.

 

Riikki Biilmann

Konsulent
Telefon direkte: +299 34 93 27
E-mail: riikki@sik.gl
Arbejdsområde: Overenskomster og aftaler.

Johannes Qvist-Markussen

Konsulent
Telefon direkte: +299 34 93 28
E-mail: jqm@sik.gl
Arbejdsområde: Personsager cpr. 11-20. Kontakt til lokalafdelinger og tillidsrepræsentanter på arbejdspladser i Kommuneqarfik Sermersooq.

Inge Lennert

Kontorfuldmægtig
Telefon direkte +299 34 93 14
E-mail: il@sik.gl
Arbejdsområde: Reception. Feriefonden.

 

 

 

Dana Dahl

Kontorfuldmægtig
Telefon direkte: +299 34 93 17
E-mail: dana@sik.gl
Arbejdsområde: Socialfondene og reception.

Erna Thomsen

Konsulent
Telefon direkte: +299 34 93 16 
E-mail: erth@sik.gl
Arbejdsområde: Personsager cpr. 21-31. Kontakt til lokalafdelinger og tillidsrepræsentanter på arbejdspladser i Kujalleq Kommunia og Kommune Qeqertalik.

Nina Fleischer

Praktikant
Telefon direkte: +299 34 93 13
E-mail: nina@sik.gl