X
GO
da-DKkl-GL
SIK
SIK's sekretariat


Beliggenhed, åbningstider, personale og fordeling af deres opgaver.

Adresse: SIK, Issortarfimmut 11, Postboks 9, 3900 Nuuk, tlf. +299 32 21 33, fax +299 32 49 39, e-mail sik@sik.gl

Kontorets åbningstider: Mandag, tirsdag, torsdag og fredag fra kl. 9.00 til kl. 14.00. Onsdag er der lukket for telefoniske og personlige henvendelser.

Socialfondene: Hurtig kontakt i SIK's sekretariat udenfor den almindelige åbningstid: Dana Dahl, direkte tlf. 34 93 17, eller Inge-Marie Rosing, direkte tlf. 34 93 11.

Bjarne Petersen

Sekretariatschef
E-mail: bj@sik.gl
Arbejdsområde: Chef for SIK’s sekretariat. Juridisk rådgivning.
 

Tina L. Nielsen

Bogholder
E-mail: tln@sik.gl
Arbejdsområde: Økonomi og regnskab.

 

Emma Junge Dalager

Konsulent
E-mail: emma@sik.gl
Arbejdsområde: Personsager. Kontakt til lokalafdelinger og tillidsrepræsentanter på arbejdspladser i Kommune Qeqertalik og Kommune Kujalleq.

Inge Lennert

Konsulent
E-mail: il@sik.gl
Arbejdsområde: Reception. Feriefonden.


 

Estrella Mølgaard Thomsen

Formandssekretær
E-mail: estrella@sik.gl
Arbejdsområde: Hovedbestyrelse, Forretningsudvalget.
 

Sofie Svendsen

Konsulent
E-mail: sofie@sik.gl
Arbejdsområde: Personsager. Kontakt til lokalafdelinger og tillidsrepræsentanter på arbejdspladser i Avannaata Kommunia.

Hans Peter Sikemsen

Konsulent
E-mail: hanspeter@sik.gl
Arbejdsområde: Personsager. Kontakt til lokalafdelinger og tillidsrepræsentanter på arbejdspladser i Qeqqata Kommunia.
 

Inge-Marie Rosing

Konsulent
E-mail: inro@sik.gl
Arbejdsområde: Oplysnings- og Uddannelsesfonden. Kurser for tillidsrepræsentanter. Kontaktperson til SIK Ungdom.

 

Dorthe Stoiberg

Økonomiansvarlig
E-mail: dorthe@sik.gl
Arbejdsområde: Økonomi og regnskab. Oplysnings- og Uddannelsesfonden og Feriefonden.

Susanne Olsen

Konsulent
E-mail: suso@sik.gl
Arbejdsområde: Personsager. Kontakt til lokalafdelinger og tillidsrepræsentanter på arbejdspladser i Kommuneqarfik Sermersooq.

Dana Dahl

Konsulent
E-mail: dana@sik.gl
Arbejdsområde:
Socialfondene og reception.
 

Svend Møller

Konsulent
E-mail: svend@sik.gl
Arbejdsområde:
Kommunikation, herunder hjemmesideredaktion.