Lokalafdelinger

Indmeldelsesblanket gældende for alle lokalafdelinger hentes ved at klikke her (med vejledning og kontingentliste)


Aasiaat


Qajaasaarfik Blok 11 kælder
Postboks 139
3950 Aasiaat
Telefon: +299 89 27 32 – Fax: 89 24 53
E-mail: aasiaat@sik.gl
Formand: Qujana Fleischer

Kontorets åbningstider: Mandag til fredag kl. 10.00 – 15.00
Månedligt medlemskontingent: 310 kr.


Ilulissat


Illumiut 57
Postboks 93
3952 Ilulissat
Telefon: +299 94 32 23
Formand: Else Jonna Villadsen

Kontorets åbningstider:
Mandag, tirsdag og torsdag, fredag kl. 09.00 – 15.00. Onsdag lukket.
Månedligt medlemskontingent: 280 kr.

Ikerasak


B-1452 Ikerasak
3961 Uummannaq

Telefon: +299 95 50 88
E-mail:
ikerasak@sik.gl
Formand: Laura Markussen

Månedligt medlemskontingent: 245 kr.


Kangaatsiaq


B-405 Postboks 533
3955 Kangaatsiaq
Telefon: +299 87 11 54
Mobil: +299 29 17 43
Formand: Sakarias Siegstad

Kontorets åbningstider:
Mandag, onsdag og fredag kl. 10.00 – 14.00
Månedligt medlemskontingent: 290 kr.

Kangaamiut


Kangaamiut
Suffiap Aqq. B-515
3912 Maniitsoq
Telefon: +299 54 77 59 (siulittaasoq) – Fax: 81 95 58
E-mail: kangaamiut@sik.gl
Formand: Ulrik Lyberth

Kontorets åbningstider: Mandag og torsdag kl. 14.00 – 15.00
Månedligt medlemskontingent: 210 kr. 


Maniitsoq


Ivissuit 2
Postboks 73
3912 Maniitsoq
Telefon: +299 81 34 10 -Fax: 81 21 56
Formand: Elisabeth L. Hansen

Kontorets åbningstider:
Mandag til fredag kl. 08.00 – 15.00
Månedligt medlemskontingent: 280 kr.

Kangerlussuaq


B-666
Postboks 14
3910 Kangerlussuaq
E-mail:
kangerlussuaq@sik.gl
Formand: Pele Knud Mathiessen

Månedligt medlemskontingent: 245 kr.


Narsaq


Sarqánguaqvej B-7
Postboks 55
3921 Narsaq
Telefon: +299 66 16 22 – Fax: 66 17 65
E-mail: narsaq@sik.gl
Formand: Mattaaraq Egede

Månedligt medlemskontingent:
300 kr.


Nanortalik


Tuapangmiut B-525, Postboks 91
3922 Nanortalik
Telefon: +299 61 30 35
Mobil: +299 27 65 70 – Fax: 61 37 09
E-mail: nanortalik@sik.gl
Formand: Otto Lundblad 

Kontorets åbningstid:
Torsdag kl. 10.00 – 14.00
Månedligt medlemskontingent: 275 kr.


Paamiut


Danmarksvej B 120
Postboks 182
3940 Paamiut
Mobil: +299 28 18 50 – Fax: 68 13 97
E-mail: paamiut@sik.gl
Formand: Debora Elisasen

Kontorets åbningstider:
 Torsdag, kl. 13.00 – 15.00.
Månedligt medlemskontingent: 250 kr.


Nuuk


Issortarfimmut 11, Postboks 137
3900 Nuuk
Telefon: +299 32 21 33
Mobil: +299 55 17 40
E-mail: nuuk@sik.gl
Formand: Josef Therkildsen

Kontorets åbningstider:
Mandag til fredag kl. 09.00 – 13.00
Månedligt medlemskontingent: 305 kr.


Qaqortoq


Augo Lyngesvej B 1050
Postboks 29, 3920 Qaqortoq
Telefon: +299 64 24 42
Mobil: +299 49 32 06
E-mail: qaqortoq@sik.gl
Formand: Jakob G-Motzfeldt

Kontorets åbningstider: Tirsdag kl. 12.00 – 14.00, torsdag kl. 13.00 – 15.00. I de øvrige dage kan henvendelser ske på mobil 49 32 06.
Månedligt medlemskontingent: 275 kr.


Qaanaaq


B-163,
Postboks 67
3971 Qaanaaq
Telefon: +299 59 46 18 – Fax: 97 13 51
E-mail: qaanaaq@sik.gl
Formand: Pouline Kleist

Månedligt medlemskontingent: 250 kr.


Qeqertarsuatsiaat


Qeqertarsuatsiaat
3900 Nuuk
Har ingen kontor, men henvendelser kan
ske til mobiltlf. 25 17 63
E-mail: qeqertarsuatsiaat@sik.gl
Formand: Anda Nathanielsen

Månedligt medlemskontingent: 220 kr.


Qasigiannguit


Juuliusip Aqq. 78-17
Postboks 38, 3951 Qasigiannguit
Telefon: +299 91 14 48 – Mobil: +299 23 14 48 /
+299  54 57 47 (formand)
E-mail: qasigiannguit@sik.gl
Formand: Henny Hansen

Kontorets åbningstid:
Torsdag kl. 12.00 – 15.00
Månedligt medlemskontingent: 310 kr.


Sisimiut


Kaaleeqqap Aqq. 14
Postboks 56, 3911 Sisimiut
Telefon: +299 86 42 45 – Mobil: +299 52 73 08 –
Fax: 86 49 45
E-mail: sisimiut@sik.gl
Formand: Jens Johansen

Kontorets åbningstider:
Mandag til onsdag og fredag kl. 09.00 – 15.00. Torsdag lukket.
Månedligt medlemskontingent: 315 kr.


Qeqertarsuaq


Jakob Danielsenip Aqq. 23
Postboks 95, 3953 Qeqertarsuaq
Telefon: +299 92 14 23 – Mobil: 23 04 23 (formand)
– Fax: 92 13 32
E-mail: qeqertarsuaq@sik.gl
Formand: Anda Kristiansen

Kontorets åbningstider: Mandag kl. 12.00 – 14.00, onsdag kl. 10.00 – 14.00, fredag kl. 12.00 – 14.00
Månedligt medlemskontingent: 240 kr.


Upernavik


Aqqusinertaaq B-221
Postboks 87, 3962 Upernavik
Telefon: +299 96 19 60 
Mobil: +299 53 23 20 – Fax: 96 20 20
E-mail: upernavik@sik.gl
Formand: Lars Eskildsen

Kontorets åbningstider: Mandag til fredag kl. 9.00 – 15.00
Månedligt medlemskontingent: 280 kr.


Tasiilaq


Tsittamut B 575
Postboks 51, 3913 Tasiilaq
Telefon: +299 98 12 08 – Mobil: +299 25 53 55 (formand)
Fax: 98 14 51 
E-mail: tasiilaq@sik.gl
Formand: Vittus Sakæussen

Kontorets åbningstider: Mandag, fredag kl. 10.00 – 14.00
Månedligt medlemskontingent: 250 kr.


 


Uummannaq


Sanatoriamut B-725.
Boks 24, 3961 Uummannaq
Telefon: +299 95 10 47 – Mobil: 299 54 95 47
Fax: 95 14 27 
E-mail: uummannaq@sik.gl
Formand: Jokum Zeeb

Kontorets åbningstider:
Mandag til fredag kl. 09.00 – 15.00
Månedligt medlemskontingent: 270 kr.